باشگاه مخاطبان شرکت ره آورد سازندگی آزادگان راه اندازی می شود

مدیرعامل شرکت ره آورد سازندگی آزادگان(رسا)، از راه اندازی باشگاه مخاطبان این شرکت در آینده ای نزدیک، خبر داد.

دکتر محمد گلاب کش، با اعلام این خبر به اهداف راه اندازی باشگاه مخاطبان شرکت ره آورد سازندگی آزادگان، اشاره کرد و گفت: این باشگاه به منظور ایجاد ارتباطات دوسویه و تعاملی با مخاطبان و مشتریان شرکت رسا و با هدف افزایش نرخ وفاداری آنان راه اندازی می شود.

وی افزود: باشگاه مخاطبان شرکت رسا به ما کمک می کند تا روابط موجود با مخاطبان و مشتریان فعلی شرکت را افزایش داد و مشارکت بیشتری از آنان دریافت کنیم.

دکتر گلاب کش، “دستیابی به دانش، سلایق و اطلاعات رفتاری مشتریان و مخاطبان شرکت ره آورد سازندگی آزادگان” را از دیگر اهداف راه اندازی باشگاه مخاطبان شرکت ره آورد سازندگی آزادگان عنوان کرد و گفت: شرکت رسا به دنبال آن است تا با راه اندازی و بهره برداری از باشگاه مخاطبان، ارزیابی دقیق و مستندی از رفتار، علایق و نیازهای مخاطبان و مشتریان خود داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ره آورد سازندگی آزادگان(رسا)، “افزایش تعامل با مشتریان و کسب رضایت آنان”؛ “اطلاع رسانی و فرهنگ سازی”؛ “افزایش کیفیت محصولات و خدمات”؛ “بهبود فرآیند ارائه خدمات از طریق تحلیل اطلاعات”؛ “ایجاد و توسعه خدمات جدید از طریق شناسایی خواسته ها و نیازهای مخاطبان و مشتریان”؛ “ارائه پاسخی شایسته در مقابل اعتماد مخاطبان و مشتریان” و…. را از دیگر اهداف راه اندازی باشگاه مخاطبان شرکت رسا، عنوان کرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *