برگزاری دوره آموزشی “منتورینگ” در شرکت رسا

دوره آموزشی “منتورینگ” در شرکت ره آورد سازندگی آزادگان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسا، مدیر بازرگانی و پشتیبانی شرکت رسا در این دوره آموزشی “منتورینگ” را شکل گیری رابطه‌ حرفه‌ای توصیف کرد که طی آن، یک شخص باتجربه و آگاه (منتور) به فرد دیگری کمک می‌کند تا مهارت‌ها و دانشش را در زمینه‌ حرفه‌ای مشخصی ارتقا دهد.

به گفته میثم راسخ، منتور شخصی است که دارای تجربه در یک زمینه تخصصی است و می‌تواند به شخص دیگری که تجربه کمتری در همان زمینه دارد، کمک کند.

راسخ، حوزه‌ فعالیت‌های منتورها را در دو گروه شغلی و روان‌شناختی دسته بندی کرد و گفت: در حوزه حرفه‌ای، منتور تلاش می‎کند تا به عنوان یک مربی به فرد توصیه‌هایی داشته باشد و رشد و عملکرد حرفه‌ای او را بالا ببرد. در حوزه روان‌شناختی، منتور به عنوان یک الگو ایفای نقش می‌کند و به عنصر الهام‌بخش تبدیل می‌شود. این دو حوزه معمولاً همزمان اتفاق می‌افتند و به فرد این امکان را می‌دهند تا علاوه بر پیشرفت در حوزه‌ی شغلی، توازنی مناسب بین شغل و زندگی شخصی برقرار سازد.

مدیر بازرگانی و پشتیبانی شرکت رسا، تاکید کرد: پژوهش‌ها نشان داده است که کسانی که از وجود منتور بهره برده‌اند، احساس رضایت بیشتری نسبت به شغل خود دارند. علاوه‌ براین، این افراد اغلب اوقات عملکرد بالاتری پیدا کرده‌اند، حقوق بالاتری می‌گیرند و روند پیشرفت‌شان در شغل سریع‌تر است.

وی، در پایان تصریح کرد: منتورینگ یک فرآیند پویاست و بهره بردن از شبکه‌ای از منتورها باعث می‌شود تا فرد با چندین منتور که هر کدام در زمینه‌ای خاص تبحر دارند آشنا شود و از تجربیات‌شان استفاده کند. رابطه‌های موفق منتورینگ معمولاً به دوستی‌های قوی تبدیل می‌شوند که هر دو طرف از حمایت و تجارب یکدیگر بهره می‌برند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *