دکتر گلاب کش مدیرعامل شرکت تاکید کرد: ضرورت نهادینه شدن فرهنگ کار گروهی در شرکت رسا

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، برضرورت نهادینه شدن فرهنگ کار گروهی در شرکت تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: شرکت رسا در دور جدید فعالیت خود سعی کرده است تا ضمن تفکیک ساختار سازمانی بخش های مختلف شرکت، در عین حال بستر را برای مشارکت همه همکاران در روند اجرایی شرکت فراهم کند.
دکتر محمد گلاب کش، در نشست هم اندیشی کارکنان شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا) که روز سه شنبه ۲۴ تیرماه برگزار شد، با بیان اینکه “شرکت رسا برای رسیدن به جایگاه شایسته خود در صنعت ساخت و ساز کشور نیاز دارد تا بیش از پیش در مسیر نهادینه شدن فرهنگ کار گروهی حرکت کند”، تاکید کرد: شرکت های فعال در صنعت ساخت و ساز، فرهنگ سازمانی مختص به خود را دارند. رقابت در بازار فعالیت این شرکت ها بسیار بالاست و کوچک ترین اشتباهات می تواند بسیار زیانبار باشد؛ به همین دلیل ضرورت دارد تا در شرکت رسا نسبت به تقویت روحیه همکاری در بین همکاران به منظور رقابت پذیری بیشتر شرکت، گام برداریم.
وی، افزود: فشار اصلی کارها و مسئولیت انجام امور بر دوش تیم مدیریتی شرکت است و زمانی تیم مدیریتی می تواند موفق عمل کند که بدنه اجرایی و کارشناسی شرکت هماهنگ عمل کنند و همراه باشند. اگر یک مدیر برای رساندن کارهای حوزه مربوطه مجبور باشد بعضا تا ۱۱ شب در شرکت بماند نشان دهنده کم کاری و عدم همراهی کارشناسان آن حوزه است و نیاز است تا درراستای رفع این نقیصه اقدام کند.
مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، به مقوله امنیت شغلی اشاره کرد و گفت: اساسا تغییر و تحول در شرکت های ساختمانی که به صورت پروژه ای فعالیت می کنند بسیار بالاست؛ با این وجود اما امنیت شغلی هر فردی به کیفیت عملکرد وی برمی گردد. همکاران برای اینکه از امنیت شغلی مناسبی برخوردار باشند می بایست که مهارت های خود را ارتقاء دهند.
وی، افزود: وظیفه شرکت است تا بستر را برای مهارت آموزی همکاران به منظور ارتقاء بهره وری ارائه خدمات، فراهم کند و برای این منظور هر همکاری که نیاز داشته باشد تا برای افزایش مهارت های خود در دوره آموزشی مشخصی شرکت کند، شرکت رسا کاملا از این تصمیم و اقدام وی حمایت و هزینه شرکت در دوره آموزشی مربوطه را نیز پرداخت می کند.
دکتر گلاب کش، از برنامه ریزی های به منظور ارتقاء امنیت شغلی همکاران خبر داد و گفت: تصمیمات در حوزه قرارداد کاری و حقوق و دستمزد همکاران در هیئت مدیره شرکت اتخاذ می شود. برای ارتقاء وضعیت فعلی پیشنهاداتی تهیه شده که به زودی جهت تصمیم گیری در اختیار هیئت مدیره محترم شرکت قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، به “کرامت انسانی” و ضرورت رعایت این مهم در شرکت رسا اشاره و تاکید کرد: همه کارکنان شرکت رسا با یکدیگر همکار هستند و صرفا شرح وظایف متفاوت است. هیچ همکاری بر دیگری ارجحیت ندارد. به شدت روی کرامت انسانی همکاران حساس هستیم و اگر مطمئن شویم که در بخشی از شرکت این مهم رعایت نشده است حتما با فرد یا افراد خاطی برخورد قانونی و انضباطی خواهیم کرد. هیچ مدیری حق ندارد بر سر کارشناس خود و یا سایر همکاران شرکت فریاد بزند.
وی، افزود: اگر مدیری تشخیص داد که کارشناس زیر دستش کم کاری می کند، راهکارهای مشخصی برای ارتقاء بهره وری و احیانا برخورد انضباطی با آن کارشناس مربوطه وجود دارد و باید بر این اساس اقدام شود.
وی، به شرایط اقتصادی حال حاضر کشور و تسری این شرایط در بخش های مختلف اقتصادی از جمله صنعت ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: کشور درحال حاضر بواسطه تحریم های ظالمانه بین المللی در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد. طبیعتا شرایط در همه بخش های اقتصادی ازجمله صنعت ساختمان سازی شرایط جنگی است. به همین دلیل ضرورت دارد تا در شرکت رسا متناسب با این شرایط برنامه ریزی و اقدام کنیم.
دکتر گلاب کش، برضرورت صرفه جویی در هزینه ها تاکید کرد و گفت: لازم است که در هزینه ها به شدت محتاط عمل کنیم. در این راستا همکارانی که تنخواه دراختیار دارند می بایست که حداقل ۳۰درصد صرفه جویی داشته باشند.
به گفته وی، در شرایط جنگ اقتصادی می بایست صرفا در ضروریات هزینه کنیم و از هزینه های اضافی پرهیز داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، در ادامه به تشریح عملکرد شرکت رسا در دور جدید فعالیت پرداخت و گفت: چکیده عملکرد بنگاه های اقتصادی در درآمدهایشان تجلی پیدا می کند. براین اساس جای بسی افتخار است که درآمدهای شرکت رسا در سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ بیش از ۱۸۰درصد رشد داشته است و این درحالی است که کشور در این سال با بحران مختلفی مواجه بود.
وی، افزود: “کاهش درآمدهای نفتی”؛ “نوسات شدید ارزی”؛ “افزایش قیمت بنزین و اغتشاشات متعاقب آن”؛ “ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی و خطر جنگ ناشی از انتقام این ترور”؛ “ماجرای سقوط هواپیمای اکراینی”؛ “شرایط بغرنج ناشی از شیوع ویروس کرونا” و…. ازجمله بحران هایی بود که کشور در سال گذشته با آنها دست به گریبان بود و شرکت رسا توانست در این شرایط بغرنج اقتصادی بیش از ۱۸۰ درصد درآمدهای خود را درمقایسه با سال ۹۷ ارتقا ببخشد.
دکتر گلاب کش، به کاهش هزینه های اداری و تشکیلاتی شرکت رسا در دور جدید فعالیت اشاره کرد و گفت: همواره افزایش درآمد منجر به افزایش هزینه های اداری و تشکیلاتی می شود. شرکت رسا اما توانست این قاعده را تغییر دهد و برغم افزایش درآمد، موفق شد هزینه های اداری و تشکیلاتی خود را کاهش دهد.
به گفته وی، هزینه های اداری و تشکیلاتی شرکت رسا از ۱۷ درصد در سال ۹۴ به ۸٫۷ درصد درسال ۹۸ کاهش یافت.
مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، اخذ گرید یک ابنیه و گرید آب، تاسیسات و راه توسط شرکت رسا را نقطه عطف فعالیت های این شرکت توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: این افتخار به واسطه قابلیت ها و شایستگی های شرکت رسا و نیروی انسانی متخصص و متعهد آن حاصل شد و بزرگ ترین دستاورد شرکت از بدو تاسیس تاکنون محسوب می شود.
وی، با بیان اینکه “شرکت رسا با اخذ گرید یک ابنیه از سازمان برنامه و بودجه، رسما به عضویت باشگاه شرکت های ساختمانی ممتاز و برتر کشور درآمد”، تاکید کرد: شرکت های ساختمانی محدودی در کشور وجود دارند که تاکنون موفق به اخذ گرید یک ابنیه شده اند و عموم آنها نیز وابسته به نهادها و دستگاه های دولتی می باشند و اخذ این گرید توسط شرکت رسا به عنوان یک شرکت فعال در بخش خصوصی نشان از ظرفیت ها و توانمندی های این شرکت دارد.
دکتر گلاب کش، درپایان ضمن قدردانی از تلاش های همکاران، تاکید کرد: اگرچه شاخص ها و ارزیابی های مختلف همگی روند رو به رشد و توسعه شرکت رسا را در دور جدید فعالیت نشان می دهند، اما شرکت تا رسیدن به جایگاه شایسته خود فاصله زیادی دارد و نباید مغرور شویم و به شرایط حاضر قانع شویم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *