مهندس عباسی معاون فنی و اجرایی شرکت تاکید کرد: ضرورت رعایت دستورالعمل های ایمنی در پروژه های اجرایی شرکت رسا

معاون فنی و اجرایی شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، با تاکید بر رعایت نکات ایمنی در پروژه های اجرایی شرکت، خاطرنشان ساخت: خوشبختانه توجه به مباحث و دستورالعمل های ایمنی در کارگاه های عمرانی، ساختمانی، صنعتی و… شرکت رسا، نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است اما همچنان ضرورت دارد تا اقدامات مقتضی را درراستای ارتقاء وضعیت موجود داشته باشیم.

مهندس مهدی عباسی، طی سخنانی در نشست هم اندیشی سرپرستان کارگاه های عمرانی، ساختمانی، صنعتی و… شرکت رسا که روز دوشنبه دوم تیرماه برگزار شد، به ضرورت استفاده از کلاه ایمنی توسط نیروی کار شاغل در کارگاه ها اشاره کرد و گفت: همچنان شاهد هستیم که در برخی از کارگاه ها از کلاه ایمنی استفاده نمی شود و این درحالی است که سلامت نیروی کار بالاترین اهمیت را برای شرکت رسا در اجرای پروژه های عمرانی، ساختمانی، صنعتی و… دارد.

وی، افزود: براساس مصوبه کارگروه “سلامت نیروی کار” شرکت رسا، رعایت دستورالعمل های ایمنی ازجمله استفاده از کلاه ایمنی در همه پروژه های اجرایی شرکت الزامی است و مسئولیت نظارت برکیفیت اجرای این مصوبه نیز برعهده سرپرستان کارگاه و مدیران اجرایی پروژه ها می باشد.

مهندس عباسی، همچنین به نقش “معین پروژه های اجرایی شرکت رسا” در پیشبرد مناسب تر امور مربوطه اشاره کرد و گفت: تعیین معین برای هر پروژه یکی از ابتکارات شرکت رسا در دور جدید فعالیت محسوب می شود و بررسی ها نشان می دهد که این ابتکار نقش بسیار تعیین کننده ای در اجرای مناسب تر پروژه های داشته است.

وی، افزود: ضرورت دارد تا سرپرستان کارگاه ها و مدیران اجرایی پروژه ها و “معین پروژه ها” کاملا با یکدیگر هماهنگ باشند. بدون شک هرچه این هماهنگی بیشتر باشد اجرای پروژه ها تسریع یافته و کیفیت این مهم نیز افزایش می یابد.

معاون فنی و اجرایی شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، بر رعایت کامل مفاد آئین نامه معاملات در اجرای پروژه ها تاکید کرد و گفت: به زودی در قالب آزمون آنلاین، میزان تسلط همکاران بخش فنی و اجرایی شرکت از جمله سرپرستان کارگاه ها و مدیران اجرایی پروژه ها، بر آئین نامه معاملات سنجیده می شود و ضرورت دارد تا کلیه همکاران با مطالعه دقیق آئین نامه مذکور، آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون مربوطه را به دست آورند.

وی، خواستار مستندسازی اقدامات و مکاتبات صورت گرفته، توسط همکاران بخش فنی و اجرایی شرکت رسا، شد و تاکید کرد: لازم است همکاران از روند اجرای پروژه ها اطلاعات کامل داشته باشند و کلیه مکاتبات مربوطه را از ابتدا تا انتها به صورت منظم مستندسازی و بایگانی نمایند. این مهم کمک می کند تا پیگیری مکاتبات راحت تر باشد.

به گفته مهندس عباسی، راه اندازی سامانه اتوماسیون داخلی شرکت که به زودی انجام می گیرد، مشکلات مربوط به بایگانی و پیگیری مکاتبات را برطرف خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *