مدیر حراست شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان عنوان کرد: یکی از علاقمندان شرکت رسا هستم

مدیر حراست شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان، از شرکت رسا به عنوان یکی از شرکت های موفق و آینده دار کشور در عرصه  ساخت و ساز نام برد و خاطرنشان ساخت: شرکت رسا به عنوان بازوی اجرایی گروه اقتصادی و خودکفائی آزادگان در عرصه های عمرانی، ساختمانی، صنعتی، بازرگانی و سرمایه گذاری شناخته می شود و امروزه به یکی از شرکت های معتبر و بزرگ کشور در عرصه های مذکور تبدیل شده است.

حسین مراد، طی سخنانی در هم اندیشی کارکنان شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، افزود: ضرورت دارد تا شرکت رسا برمبنای شایستگی ها، قابلیت ها و ظرفیت هایی که در طول سال ها فعالیت در عرصه های مختلف کاری به دست آورده است، درانتخاب پیمانکاران نیز متناسب با شان و جایگاه خود عمل کند؛ بعضا مشاهده می شود که پیمانکاران شرکت رسا در سطح شرکت نیستند و تداوم عملیات اجرایی پروژه ها را منوط به وصول مطالبات خود می دانند.

وی، ادامه داد: ارائه و پیگیری صورت وضعیت ها در پروژه های عمرانی و ساختمانی درقالب فرآیند مشخصی انجام می گیرد و زمانبندی ها متناسب با شرایط کارفرما متغیر و متفاوت است. به هیچ عنوان نباید در این فرآیند شرط و شروط تعیین کرد. پیمانکارانی که برای تداوم همکاری خود با شرکت رسا شرط و شروط تعیین می کنند، همکاران مناسبی برای شرکت نیستند.   

 مدیر حراست شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان، همچنین به ضرورت رعایت مباحث و مسائل مرتبط با ایمنی کارگاه های اجرایی و نیروی انسانی تاکید کرد و گفت: براساس قانون کار، برای صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور رعایت دستورالعمل‌هایی که از طریق شورای عالی حفاظت فنی (‌جهت تامین حفاظت‌فنی) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (‌جهت جلوگیری از بیماری حرفه‌ای و تامین بهداشت کار و کارگر و محیط کار) تدوین می‌شود، برای‌کلیه کارگاه‌ها، کارفرمایان، کارگران و کارآموزان الزامی است.

وی، افزود: کارفرمایان موظف هستند در کارگاه هایی که دارای حداقل ۲۵ کارگر هستند، کمیته ای به نام کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار تشکیل دهد.

مدیر حراست شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان، ادامه داد: کمیته مذکور به منظور تامین مشارکت کارگران و کارفرمایان و نظارت بر حسن اجرای مقررات حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاه های مشمول تشکیل می شود و وظیفه دارد تا اقدامات مقتضی را به منظور پیشگیری از حوادث و بیماری های ناشی از کار؛ حفظ و ارتقای سلامتی کارگران و سالم سازی محیط های کار، اجرایی کند.

حسین مراد، تصریح کرد: اگرچه مسئولیت اجرای مقررات و ضوابط فنی و بهداشت کار بر عهده کارفرما است؛ اما اگر کارفرما برای حفاظت فنی و بهداشت کار وسایل و امکانات لازم را در اختیار‌ کارگر قرار داده باشد و کارگر با وجود آموزش های لازم و تذکرات قبلی بدون توجه به دستورالعمل و مقررات موجود از آنها استفاده نکند، کارفرما‌ مسئولیتی نخواهد داشت.

مدیر حراست شرکت اقتصادی و خودکفائی آزادگان، درپایان با تاکید بر اینکه “یکی از علاقمندان به شرکت رسا هستم و همواره فعالیت های این شرکت را دنبال می کنم”، خاطرنشان ساخت: حراست گروه آمادگی دارد تا درهرزمان و هرمکان که لازم باشد پشتیبان و همیار شرکت رسا به منظور اجرای بهتر و مناسب تر پروژه های اجرایی باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *