ورود تقاضای سرمایه ای از بازار بورس به بازار مسکن

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، معتقد است، بخشی از تورم بازار مسکن در مردادماه سال جاری ناشی از خروج تقاضای سرمایه ای از بازار بورس و ورود به بازار مسکن است.

دکتر محمد گلاب کش، در تشریح دلایل بالارفتن نرخ تورم در بازار مسکن در مردادماه  سال جاری با بیان اینکه “سودآوری بازار بورس منجر به انتظارات تورمی در بازار مسکن می شود”، افزود: مالکان و سرمایه گذاران در بازار مسکن انتظار دارند تا متناسب با بازار بورس، سودآوری داشته باشند و طبیعتا همین انتظار منجر به افزایش قیمت و به تبع تورم در بازار مسکن می شود.

وی، تاکید کرد: براساس قاعده مشخصی تحولات سایر بازارها ازجمله بازار طلا، ارز و بورس، انتظار تورمی در بازار مسکن را شکل می دهد. برهمین اساس تحولات ماه های اخیر در بازار بورس، باعث بالا رفتن تورم در بازار مسکن در مدت مشابه شده است.

مدیرعامل شرکت رسا، با بیان اینکه “جهش قیمت ها در بازار بورس با واقعیات اقتصادی تناسب ندارد”، تصریح کرد: رونق بازار بورس اگرچه در کوتاه مدت، بخش قابل توجهی از تقاضای سرمایه ای را به خود جذب کرد، اما برآوردها نشان از خروج بخشی از این تقاضای سرمایه ای از بازار بورس و ورود به بازار مسکن در تیرماه سال جاری، حکایت دارند.   

به گفته وی، ریسک پایین سرمایه گذاری در بازار مسکن در مقایسه با بازار بورس، باعث شده است تا در مردادماه سال جاری، خروج بخش قابل توجهی از تقاضای سرمایه ای از بازار بورس به عنوان یک بازار با ریسک بالا و ورود به بازار مسکن را شاهد باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *