گام بلند دیگری در مسیر پیشرفت شرکت رسا برداشته شد

مدیرعامل شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، از تغییر زیرساخت شبکه کامپیوتری این شرکت از وایرلس به کابلی خبر داد.

دکتر محمد گلاب کش، با اعلام این خبر، تغییر زیرساخت شبکه کامپیوتری شرکت رسا از وایرلس به کابلی را با هدف کاهش اختلالات و بهینه سازی شبکه مذکور توصیف کرد و گفت: متناسب با توسعه فعالیت ها و اقدامات اجرایی شرکت رهاورد سازندگی آزادگان(رسا)، تعداد سیستم های کامپیوتری شرکت نیز در دو سال اخیر افزایش و از حدود ۱۰ سیستم کامپیوتری در اواسط سال ۹۷ به بیش از ۴۰ سیستم کامپیوتری در حال حاضر افزایش پیدا کرده است و ضرورت داشت تا زیرساخت شبکه کامپیوتری شرکت نیز همگام با این مهم، بهینه سازی شود.

وی، افزود: شبکه‌های کامپیوتری کابلی در مقایسه با وایرلس بسیار بهینه تر محسوب و به عنوان یکی از پایدارترین بسترهای شبکه، بخش عمده‌ای از انتقال دیتا در دنیای امروز را بر عهده دارند.

دکتر گلاب کش، سرعت بالای انتقال دیتا و پهنای باندها بالاتر را از مزایای شبکه‌های کامپیوتری کابلی عنوان و تاکید کرد: با تغییر زیرساخت شبکه کامپیوتری، به تبع دیتاسنتر مرکزی شرکت نیز تا اواخر تیرماه سال جاری راه اندازی خواهد شد و این مهم یک گام بلند در مسیر پیشرفت شرکت، محسوب می شود.

وی، به مزایای راه اندازی دیتاسنتر مرکزی شرکت اشاره و از “مدیریت متمرکز “؛ “کاهش هزینه ها”؛ “مقابله موثر با تهدیدات امنیتی”؛ “حصول اطمینان از عملکرد صحیح تجهیزات”؛ “امنیت بالای اطلاعات سازمانی و مشتریان” و …. به عنوان برخی از این مزایا نام برد.

به گفته دکتر گلاب کش، راه اندازی دیتاسنتر مرکزی منجر به برقراری اتوماسیون داخلی شرکت خواهد شد که تاحد بسیار زیادی کاهش بروکراسی اداری و حذف کاغذبازی را درپی خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *